Dlaczego? Kocham życie i swoją pracę, która każdego dnia przynosi mi sporo satysfakcji.
Wasza obecność na tej stronie oznacza, że zapewne szukacie położnej lub szkoły rodzenia. Nie mogliście trafić lepiej!

Dziś trudno mi w to uwierzyć, ale położną zostałam… przypadkiem. Jednak robię to, co sprawia mi wiele radości. W słuszności dokonanego wyboru utwierdzają mnie (co roku większe) rzesze zadowolonych absolwentów.

Moja miłość do położnictwa zaczęła się jeszcze na studiach. Wstąpiłam do Studenckiego Towarzystwa Naukowego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, ba… zdobyłam nawet kilka nagród za swoją pracę naukową. Miałam zaszczyt współpracować z prof. dr hab. n. med. Adamem Cekańskim – nauczycielem i mentorem wielu polskich ginekologów. Współpraca ta zaowocowała kilkoma artykułami i zredagowaniem podręcznika akademickiego dla studentów położnictwa. Obecnie pracuję nad e-bookiem dedykowanym przyszłym rodzicom.

Fascynują  mnie zagadnienia związane z psychiką człowieka. Jako położną szczególnie interesuje mnie zagadnienie tokofobii – panicznego lęku przed porodem siłami natury. Aspekt „psyche” stanowi ważny element mojej codziennej pracy z kobietą i jej rodziną.

Uczestników prowadzonych przeze mnie zajęć „szkoły rodzenia” traktuję jak partnerów dialogu. Absolwenci zwykli mnie nazywać „ciocią Madzią” lub „Matką Polką cudzych pociech”. 😉 Jestem dumna z tych przydomków.

Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w sali porodowej Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Od 8 lat prowadzę zajęcia w szkole rodzenia w ramach której zajęcia odbywały się już w Tarnowskich Górach i Rudzie Śląskiej. Obecnie współpracuję z NZOZ ZBM Zdrowie w Bytomiu oraz NZOZ Galeria Zdrowia Sanivitas w Zabrzu. Już wkrótce planuję uruchomienie szkoły rodzenia w kolejnym mieście na Śląsku.

Prowadzę kursy, szkolenia, bywam prelegentem na konferencjach naukowych. Stale podnoszę swoje kompetencje i kwalifikacje.

Najlepsza położna i szkoła rodzenia w jednym? Wszystko mieści się w kilku zdaniach…

Znam obawy przyszłych rodziców.
Rozumiem lęki młodej matki i ojca.
Szanuję uczestników moich spotkań.
Pomagam oswoić lęk związany z ciążą, porodem i pierwszymi chwilami w roli rodzica.
Doceniam zaufanie, jakim obdarzyło mnie ponad 1700 kobiet uczestniczących dotąd w moich kursach.
Zaufaj mi… a przygotuję Ciebie i Twojego partnera na „ten dzień”